Gemiddelde leeftijd (1 januari 2026) in Henegouwen: 42,3 jaar — gewogen gemiddelde van 69 gemeenten.
Henegouwen in de ranglijst van alle gemeenten
| # | Gemeente | Gemiddelde leeftijd (1 januari 2026) |
|---|---|---|
| 1 | Gerpinnes | 46,8 jaar |
| 2 | Montigny-le-Tilleul | 46,3 jaar |
| 3 | Ham-sur-Heure-Nalinnes | 45,6 jaar |
| 4 | Thuin | 45,5 jaar |
| 5 | Vloesberg | 44,7 jaar |
| 6 | Froidchapelle | 44,6 jaar |
| 7 | Chimay | 44,5 jaar |
| 8 | Elzele | 44,5 jaar |
| 9 | Opzullik | 44,5 jaar |
| 10 | Doornik | 44,2 jaar |
| 11 | Aat | 44,1 jaar |
| 12 | Honnelles | 44,1 jaar |
| 13 | Lobbes | 44,1 jaar |
| 14 | Saint-Ghislain | 44,1 jaar |
| 15 | Les Bons Villers | 43,9 jaar |
| 16 | Beaumont | 43,6 jaar |
| 17 | Frasnes-lez-Anvaing | 43,5 jaar |
| 18 | Le Rœulx | 43,5 jaar |
| 19 | Quévy | 43,5 jaar |
| 20 | Binche | 43,4 jaar |
| 21 | Celles | 43,4 jaar |
| 22 | Jurbeke | 43,4 jaar |
| 23 | Morlanwelz | 43,4 jaar |
| 24 | Sivry-Rance | 43,4 jaar |
| 25 | Hensies | 43,3 jaar |
| 26 | Rumes | 43,2 jaar |
| 27 | Komen-Waasten | 43,1 jaar |
| 28 | Seneffe | 43,1 jaar |
| 29 | Leuze-en-Hainaut | 43,0 jaar |
| 30 | Antoing | 42,9 jaar |
| 31 | Mont-de-l'Enclus | 42,9 jaar |
| 32 | Chapelle-lez-Herlaimont | 42,8 jaar |
| 33 | Estinnes | 42,8 jaar |
| 34 | Fleurus | 42,7 jaar |
| 35 | Lessen | 42,7 jaar |
| 36 | Zinnik | 42,7 jaar |
| 37 | Bernissart | 42,6 jaar |
| 38 | Frameries | 42,5 jaar |
| 39 | Péruwelz | 42,5 jaar |
| 40 | Edingen | 42,4 jaar |
| 41 | Momignies | 42,4 jaar |
| 42 | Pecq | 42,4 jaar |
| 43 | Pont-à-Celles | 42,4 jaar |
| 44 | Quiévrain | 42,4 jaar |
| 45 | Aiseau-Presles | 42,3 jaar |
| 46 | Belle | 42,3 jaar |
| 47 | Erquelinnes | 42,3 jaar |
| 48 | Dour | 42,2 jaar |
| 49 | Fontaine-l'Évêque | 42,2 jaar |
| 50 | Quaregnon | 42,2 jaar |
| 51 | Brunehaut | 42,1 jaar |
| 52 | La Louvière | 42,1 jaar |
| 53 | 's-Gravenbrakel | 42,0 jaar |
| 54 | Merbes-le-Château | 42,0 jaar |
| 55 | Bergen | 41,9 jaar |
| 56 | Châtelet | 41,9 jaar |
| 57 | Chièvres | 41,9 jaar |
| 58 | Boussu | 41,8 jaar |
| 59 | Anderlues | 41,7 jaar |
| 60 | Écaussinnes | 41,7 jaar |
| 61 | Courcelles | 41,6 jaar |
| 62 | Lens | 41,6 jaar |
| 63 | Estaimpuis | 41,4 jaar |
| 64 | Moeskroen | 41,4 jaar |
| 65 | Manage | 41,3 jaar |
| 66 | Charleroi | 40,4 jaar |
| 67 | Colfontaine | 40,1 jaar |
| 68 | Brugelette | 40,0 jaar |
| 69 | Farciennes | 39,5 jaar |