Inwoners met een niet-Belgische nationaliteit (1 januari 2026) in Luik: 11,6 % — gewogen gemiddelde van 84 gemeenten.
Luik in de ranglijst van alle gemeenten
| # | Gemeente | Inwoners met een niet-Belgische nationaliteit (1 januari 2026) |
|---|---|---|
| 1 | Raeren | 48,6 % |
| 2 | Kelmis | 38,5 % |
| 3 | Luik | 21,1 % |
| 4 | Plombières | 19,8 % |
| 5 | Lontzen | 19,2 % |
| 6 | Saint-Nicolas | 18,3 % |
| 7 | Eupen | 17,5 % |
| 8 | Herstal | 17,3 % |
| 9 | Seraing | 15,5 % |
| 10 | Dison | 13,9 % |
| 11 | Grâce-Hollogne | 13,6 % |
| 12 | Verviers | 13,6 % |
| 13 | Ans | 12,7 % |
| 14 | Burg-Reuland | 10,3 % |
| 15 | Sankt Vith | 9,9 % |
| 16 | Büllingen | 9,8 % |
| 17 | Beyne-Heusay | 9,5 % |
| 18 | Wezet | 8,8 % |
| 19 | Fléron | 8,6 % |
| 20 | Hoei | 8,6 % |
| 21 | Welkenraedt | 8,3 % |
| 22 | Baelen | 7,8 % |
| 23 | Bütgenbach | 7,8 % |
| 24 | Bitsingen | 7,6 % |
| 25 | Oupeye | 7,6 % |
| 26 | Flémalle | 7,5 % |
| 27 | Aubel | 7,0 % |
| 28 | Spa | 6,9 % |
| 29 | Amel | 6,4 % |
| 30 | Trooz | 6,4 % |
| 31 | Comblain-au-Pont | 6,0 % |
| 32 | Juprelle | 6,0 % |
| 33 | Engis | 5,8 % |
| 34 | Chaudfontaine | 5,7 % |
| 35 | Malmedy | 5,7 % |
| 36 | Dalhem | 5,6 % |
| 37 | Borgworm | 5,5 % |
| 38 | Esneux | 5,5 % |
| 39 | Awans | 5,4 % |
| 40 | Neupré | 5,4 % |
| 41 | Soumagne | 5,2 % |
| 42 | Saint-Georges-sur-Meuse | 5,0 % |
| 43 | Limburg | 4,9 % |
| 44 | Lijsem | 4,8 % |
| 45 | Stoumont | 4,8 % |
| 46 | Herve | 4,7 % |
| 47 | Amay | 4,6 % |
| 48 | Hannuit | 4,6 % |
| 49 | Pepinster | 4,5 % |
| 50 | Fexhe-le-Haut-Clocher | 4,4 % |
| 51 | Marchin | 4,4 % |
| 52 | Blegny | 4,2 % |
| 53 | Hamoir | 4,2 % |
| 54 | Crisnée | 4,1 % |
| 55 | Stavelot | 4,1 % |
| 56 | Trois-Ponts | 4,1 % |
| 57 | Aywaille | 4,0 % |
| 58 | Oerle | 4,0 % |
| 59 | Wanze | 3,9 % |
| 60 | Weismes | 3,9 % |
| 61 | Berloz | 3,8 % |
| 62 | Verlaine | 3,8 % |
| 63 | Olne | 3,7 % |
| 64 | Nandrin | 3,6 % |
| 65 | Thimister-Clermont | 3,6 % |
| 66 | Modave | 3,5 % |
| 67 | Lierneux | 3,4 % |
| 68 | Sprimont | 3,4 % |
| 69 | Geer | 3,2 % |
| 70 | Ouffet | 3,2 % |
| 71 | Tinlot | 3,2 % |
| 72 | Villers-le-Bouillet | 3,1 % |
| 73 | Wasseiges | 3,1 % |
| 74 | Clavier | 3,0 % |
| 75 | Faimes | 3,0 % |
| 76 | Remicourt | 3,0 % |
| 77 | Anthisnes | 2,9 % |
| 78 | Braives | 2,9 % |
| 79 | Donceel | 2,9 % |
| 80 | Theux | 2,9 % |
| 81 | Héron | 2,8 % |
| 82 | Jalhay | 2,6 % |
| 83 | Ferrières | 2,5 % |
| 84 | Burdinne | 2,1 % |