Henegouwen
Inwoners met een niet-Belgische nationaliteit (1 januari 2026) in Henegouwen: 12,7 % — gewogen gemiddelde van 69 gemeenten.
Henegouwen in de ranglijst van alle gemeenten
| # | Gemeente | Inwoners met een niet-Belgische nationaliteit (1 januari 2026) |
|---|
| 1 | Estaimpuis | 34,2 % |
|---|
| 2 | Komen-Waasten | 32,4 % |
|---|
| 3 | Moeskroen | 28,0 % |
|---|
| 4 | Bergen | 17,7 % |
|---|
| 5 | La Louvière | 16,7 % |
|---|
| 6 | Charleroi | 16,6 % |
|---|
| 7 | Farciennes | 15,8 % |
|---|
| 8 | Quaregnon | 14,8 % |
|---|
| 9 | Pecq | 14,2 % |
|---|
| 10 | Châtelet | 14,1 % |
|---|
| 11 | Doornik | 13,7 % |
|---|
| 12 | Jurbeke | 13,2 % |
|---|
| 13 | Chapelle-lez-Herlaimont | 13,1 % |
|---|
| 14 | Morlanwelz | 12,6 % |
|---|
| 15 | Manage | 12,5 % |
|---|
| 16 | Boussu | 12,4 % |
|---|
| 17 | Fontaine-l'Évêque | 12,0 % |
|---|
| 18 | Quiévrain | 11,4 % |
|---|
| 19 | Zinnik | 11,4 % |
|---|
| 20 | Fleurus | 11,3 % |
|---|
| 21 | Courcelles | 10,6 % |
|---|
| 22 | Aiseau-Presles | 10,4 % |
|---|
| 23 | Colfontaine | 10,1 % |
|---|
| 24 | 's-Gravenbrakel | 9,6 % |
|---|
| 25 | Brugelette | 9,6 % |
|---|
| 26 | Edingen | 9,6 % |
|---|
| 27 | Frameries | 9,6 % |
|---|
| 28 | Saint-Ghislain | 9,4 % |
|---|
| 29 | Anderlues | 9,3 % |
|---|
| 30 | Péruwelz | 9,3 % |
|---|
| 31 | Rumes | 9,3 % |
|---|
| 32 | Bernissart | 9,2 % |
|---|
| 33 | Binche | 8,9 % |
|---|
| 34 | Lens | 8,8 % |
|---|
| 35 | Brunehaut | 7,6 % |
|---|
| 36 | Hensies | 7,3 % |
|---|
| 37 | Erquelinnes | 7,2 % |
|---|
| 38 | Le Rœulx | 7,1 % |
|---|
| 39 | Montigny-le-Tilleul | 7,0 % |
|---|
| 40 | Antoing | 6,9 % |
|---|
| 41 | Dour | 6,9 % |
|---|
| 42 | Lessen | 6,9 % |
|---|
| 43 | Belle | 6,4 % |
|---|
| 44 | Seneffe | 6,2 % |
|---|
| 45 | Momignies | 6,0 % |
|---|
| 46 | Celles | 5,9 % |
|---|
| 47 | Écaussinnes | 5,7 % |
|---|
| 48 | Gerpinnes | 5,7 % |
|---|
| 49 | Leuze-en-Hainaut | 5,6 % |
|---|
| 50 | Pont-à-Celles | 5,6 % |
|---|
| 51 | Honnelles | 5,5 % |
|---|
| 52 | Aat | 5,2 % |
|---|
| 53 | Opzullik | 5,2 % |
|---|
| 54 | Estinnes | 4,9 % |
|---|
| 55 | Quévy | 4,9 % |
|---|
| 56 | Thuin | 4,8 % |
|---|
| 57 | Merbes-le-Château | 4,7 % |
|---|
| 58 | Chimay | 4,5 % |
|---|
| 59 | Les Bons Villers | 4,5 % |
|---|
| 60 | Chièvres | 4,3 % |
|---|
| 61 | Frasnes-lez-Anvaing | 4,3 % |
|---|
| 62 | Ham-sur-Heure-Nalinnes | 4,3 % |
|---|
| 63 | Vloesberg | 4,2 % |
|---|
| 64 | Mont-de-l'Enclus | 4,1 % |
|---|
| 65 | Beaumont | 3,7 % |
|---|
| 66 | Lobbes | 3,7 % |
|---|
| 67 | Sivry-Rance | 3,7 % |
|---|
| 68 | Froidchapelle | 3,4 % |
|---|
| 69 | Elzele | 3,0 % |
|---|