West-Vlaanderen
Inwoners met een niet-Belgische nationaliteit (1 januari 2026) in West-Vlaanderen: 7,6 % — gewogen gemiddelde van 62 gemeenten.
West-Vlaanderen in de ranglijst van alle gemeenten
| # | Gemeente | Inwoners met een niet-Belgische nationaliteit (1 januari 2026) |
|---|
| 1 | Mesen | 14,9 % |
|---|
| 2 | Menen | 14,6 % |
|---|
| 3 | Roeselare | 13,6 % |
|---|
| 4 | Oostende | 12,6 % |
|---|
| 5 | Kortrijk | 11,4 % |
|---|
| 6 | Wervik | 10,0 % |
|---|
| 7 | Knokke-Heist | 9,8 % |
|---|
| 8 | Brugge | 9,3 % |
|---|
| 9 | Blankenberge | 9,2 % |
|---|
| 10 | Harelbeke | 9,1 % |
|---|
| 11 | Spiere-Helkijn | 8,8 % |
|---|
| 12 | De Panne | 8,5 % |
|---|
| 13 | Waregem | 8,5 % |
|---|
| 14 | Staden | 8,3 % |
|---|
| 15 | Tielt | 8,3 % |
|---|
| 16 | Heuvelland | 7,9 % |
|---|
| 17 | Izegem | 7,9 % |
|---|
| 18 | Ingelmunster | 7,0 % |
|---|
| 19 | Nieuwpoort | 6,9 % |
|---|
| 20 | Ieper | 6,8 % |
|---|
| 21 | Oostrozebeke | 6,8 % |
|---|
| 22 | Wielsbeke | 6,5 % |
|---|
| 23 | Kuurne | 6,4 % |
|---|
| 24 | Dentergem | 6,1 % |
|---|
| 25 | Ardooie | 5,7 % |
|---|
| 26 | Bredene | 5,6 % |
|---|
| 27 | Torhout | 5,6 % |
|---|
| 28 | Diksmuide | 5,3 % |
|---|
| 29 | Houthulst | 5,2 % |
|---|
| 30 | Langemark-Poelkapelle | 5,1 % |
|---|
| 31 | Ledegem | 5,1 % |
|---|
| 32 | Hooglede | 5,0 % |
|---|
| 33 | Wingene | 5,0 % |
|---|
| 34 | Damme | 4,9 % |
|---|
| 35 | De Haan | 4,9 % |
|---|
| 36 | Lendelede | 4,9 % |
|---|
| 37 | Moorslede | 4,9 % |
|---|
| 38 | Wevelgem | 4,9 % |
|---|
| 39 | Veurne | 4,6 % |
|---|
| 40 | Deerlijk | 4,5 % |
|---|
| 41 | Pittem | 4,5 % |
|---|
| 42 | Zwevegem | 4,3 % |
|---|
| 43 | Oudenburg | 4,2 % |
|---|
| 44 | Avelgem | 4,1 % |
|---|
| 45 | Koksijde | 4,0 % |
|---|
| 46 | Middelkerke | 4,0 % |
|---|
| 47 | Poperinge | 4,0 % |
|---|
| 48 | Anzegem | 3,9 % |
|---|
| 49 | Lichtervelde | 3,9 % |
|---|
| 50 | Oostkamp | 3,9 % |
|---|
| 51 | Beernem | 3,8 % |
|---|
| 52 | Zonnebeke | 3,8 % |
|---|
| 53 | Gistel | 3,3 % |
|---|
| 54 | Jabbeke | 3,3 % |
|---|
| 55 | Kortemark | 3,2 % |
|---|
| 56 | Vleteren | 3,1 % |
|---|
| 57 | Zuienkerke | 3,1 % |
|---|
| 58 | Ichtegem | 3,0 % |
|---|
| 59 | Lo-Reninge | 3,0 % |
|---|
| 60 | Alveringem | 2,9 % |
|---|
| 61 | Zedelgem | 2,9 % |
|---|
| 62 | Koekelare | 1,7 % |
|---|